Prezentation

Otázky a odpovědiVložit dotaz: 
Jméno: 
Příjmení: 
E-mail: 
Název: 
Text příspěvku: 
Ověřovací kód:
Opište ověřovací kód: 

Poslední zodpovězené dotazy.


Jméno: Viktor
Příjmení: S
Název Dotazu: Parní sauna a plavání
Dotaz: Dobrý den, jsem co se týče saunování celkem nováček a moc toho ještě nevím. Chodím celkem pravidelně plavat a v rámci vstupného je možno zajít i do parní sauny, kde je teplota 45-55stupnů a vlhkost blížící se ke 100%. Dělám to zatím tak, že si jdu zaplavat třeba 25minut, pak 10-15 min sauna znovu zaplavat znovu sauna a nakonec jdu plavat potřetí. Tudíž se saunuju mezi plaváním. Je to takhle ideální? nebo bych raději měl jít do sauny 2-3x ale v "celku" před// úplně po plavání ? a pak mě také zajímá schlazení..... hled vedle sauny je ledový bazének... o tom jak dlouho se má být v sauně to se píše všude, ale jak dlouho se chladit ? jen pár vteřin, nebo třeba minutu ? Bude to asi individiální, to chápu, ale co je optimální? Pozn. je mi 19 a zdravotně nemám omezení. Jde mi o posílení imunity, trochu o lepší výkon při plavání a regeneraci.

Odpověd: Dobrý den, pára vzhledem k teplotě není takový nápor na organismus jako finská sauna a tak jak ji kombinujete s bazénem je OK. Je to hodně pocitová záležitost a pokud Vám tento systém vyhovuje, pokračujte. Přeji příjemné saunování!


Jméno: Dalibor
Příjmení: Kučera
Název Dotazu: dotaz
Dotaz: Mám rýmu už víc než týden a nemohu se ji zbavit,můžu do suché sauny a případně to nepřehánět s ochlazováním?

Odpověd: Dobrý den, pokud máte jen rýmu, cítíte se dobře a jste bez teplot, není důvod, proč nejít do sauny..


Jméno: Lukáš
Příjmení: Smrčka
Název Dotazu: Infrazářič ve venkovní sauně při mrazech
Dotaz: Dobrý den, do jakých nejnižších teplot je možné používat infrazářiče v případě, že jsou ve venkovní sauně, která promrzne? Nemůžou mrazy nějak výrazně zkrátit jejich životnost? Konkrétně mě zajímají Philips Vitae případně jiné zářiče podobné kvality. Děkuji

Odpověd: Dobrý den, infračervené zářiče se používají v potírnách umístěných v interiéru. Ne že by se jim něco v mrazu stalo, ale procedura bude značně nepříjemná. Dovedu si představit situaci, kdy v mrazu lze předehřát potírnu krátce zapnutým topidlem finské sauny a pak při teplotě 20-25 stupňů teprve použít IR zářiče? Samozřejmě tento způsob použití lze volit jen u kombinovaných saun..na životnost by toto použití nemělo mít vliv, ale doporučuji použít IR technologii s celoživotní zárukou a to jsou jen jediné..LavaTech. Přeji šťastnou volbu!


Jméno: Vladimír
Příjmení: Živkovič
Název Dotazu: Ochrana vlasů při saunování Ano/Ne?
Dotaz: Dobrý večer, Viděl jsem v Rusku a Finsku, že tam lidi chrání vlasy v sauně. Pro saunování asi tak 1x týdně, mám si pořídit pokrývku hlavy (čepici) do parní lázně kde je 85C a 50-60% vlhko? Pokud ano, pak zda to má být čepice z ovčí vlny, merino vlny, bavlny nebo termolátky? Prosím doporučte. Děkuji předem.

Odpověd: Dobrý den, pokrývka hlavy se při saunování používá pro snížení teploty ve které se hlava nachází, jelikož ve finské sauně je přirozeně vyšší teplota čím sedíte výše, ne tedy pro ochranu vlasů. Spousta specializovaných e-shopů u nás tyto “čepice” do sauny má v nabídce, tedy není problém zjistit v jaké kvalitě, materiálech a ceně.


Jméno: Roman
Příjmení: Dvořák
Název Dotazu: Philips Vitae a kardiostimulátor
Dotaz: Dobrý den, lze použít infrazářiče Philips Vitae pro saunování s kardiostimulátorem, nebo jen zářiče Physiotherm LavaTechTM ?

Odpověd: Dobrý den, pokud máte kardiostimulátor jednoznačně doporučuji LavaTech, jelikož se jedná o nízkoteplotní speciální technologii infrazářičů díky čemu v potírně teplota nepřesahuje tělu přirozenou teplotu. Vitae technologie vyhřeje potírnu běžně na 60 stupně C čímž v podstatě simuluje finskou saunu a tím použití není tolik vhodné pro kardiaky apod. Přeji pěkný den.


Jméno: Lenka
Příjmení: Vedralová
Název Dotazu: Sofinka
Dotaz: Prosím o radu, mám jít na operaci kyčle, 3,-4,stupeň, třikrát jsem byla na operaci křeč. žil, je vhodná vířivka_?Děkuji.

Odpověd: Dobrý den, dle popsaného zdravotního stavu hydromsáž není vhodná i z důvodu vysoké teploty vody. Na 100% ale doporučuji konzultaci s ošetřujícím lékařem, jen ten zná Váš stav a doporučí či nedoporučí návštěvu vířivky, pěkný den přeji.


Jméno: Milan
Příjmení: Šulc
Název Dotazu: infrasauna po operaci menisku
Dotaz: Dobrý den. Kdy mohu navštívit infrasaunu po operaci menisku. Včera mi vyndali stehy. Děkuji za odpověď

Odpověd: Dobrý den, toto prosím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Předpoklad je pokud nejsou žádné komplikace tak po vyndání stehů můžete infrasaunu navštívit.


Jméno: Petr
Příjmení: Čechura
Název Dotazu: Sauna před posilováním
Dotaz: Dobrý den, v posilovně máme saunu. Chodím do ní vždy před cvičením, jsem tam maximálně 15 minut, zchladím se a jdu do odpočívárny. Než se dostanu do tělocvičny od doby, co jsem opustil saunu, uběhne tak půl hodiny. Jdu se protáhnout a až pak posilovat. Tím pádem vynechávám kardio cvičení, tudíž zahřátí před zátěží, a tuto roli mi přebírá právě ono saunování. Velice mi to vyhovuje, přijde mi, že se mi svaly skvěle uvolní a já je lépe protáhnu a lépe se připravím na zátěž. Ale většina literatury i příspěvků zde doporučuje saunu po tréninku. Myslíte tedy, že je sauna před tréninkem velký problém? Předem děkuji za odpověď.

Odpověd: Dobrý den, sauna po tréninku nebo po zátěži se doporučuje právě pro regeneraci a uvolnění. Samozřejmě se myslí celá procedura tedy 3x potírna a 3x ochlazovna s odpočinkem. Pokud se jen krátce prohřejete a ochladíte, navíc pokud Vám to vyhovuje proč ne...přirozeně ideální před tréninkem či masáží je infrakabina z důvodu, že nezatěžuje organismus. Přeji pěkný den.


Jméno: ilona
Příjmení: horníčková
Název Dotazu: lavatech
Dotaz: dobrý den, jsou dva zářiče (přední a zadní)zn.lavatech v infrasauně pro jednu osobu dostačující? Není to málo?

Odpověd: Dobrý den, tato technologie je jiná a dokonalá. Z mé zkušenosti bohatě postačuje a pokud si vzpomínám i v zahraničí v provozech kde LavaTech běžně najdeme, vždy je jeden zářič na záda a jeden vepředu na jednu osobu. Doporučuji vyzkoušet a sama uvidíte. Pěkný den :)


Jméno: Adam
Příjmení: B
Název Dotazu: Točení hlavy
Dotaz: Dobrý den, většinou na konci prvního kola finské sauny se mě začne trochu točit hlava (po cca 8 minutách +/-). Jdu se zchladit a je to v pohodě, občas to nastane, i když v mírnějším režimu při druhém kole, třetí a občas čtvrté kolo prohřívání již neudělá nic (mimochodem ve třetím kole tam vydržím klidně i 15 minut). Čím to může být způsobeno?

Odpověd: Dobrý den, toto je častá a přirozená reakce těla než se aklimatizuje. Termoregulace pracuje, je to zátěž pro kardiovaskulární systém. Pokud budete mít špatný pocit, samozřejmě doporučuji konzultaci s lékařem a vyšetření zda finskou saunu můžete navštěvovat.