Prezentation

Otázky a odpovědiVložit dotaz: 
Jméno: 
Příjmení: 
E-mail: 
Název: 
Text příspěvku: 
Ověřovací kód:
Opište ověřovací kód: 

Poslední zodpovězené dotazy.


Jméno: Vitalija
Příjmení: Mihaličova
Název Dotazu: Kombinacia
Dotaz: Zdravim Vas,moze sa kombinovat infra a finska sauna v jeden den?Ak ano aka dlzka pobytu je povolena v infra.Mam info ze sa nekombinuje.Dakujem

Odpověd: Dobrý den, pokud v jeden den navštívíte finskou saunu i infrakabinu, není v tom problém. Spíše to nemá smysl, samozřejmě pokud již budete tyto procedury kombinovat, doporučuji v sauně nižší teplotu a nebýt moc dlouho v potírně a infrakabinu nějakou kvalitní a nízkoteplotní s pobytem cca 20 min jinak obyčejné širokospektrální zářiče, které vytvoří teplotu podobnou jako v sauně nemá smysl kombinovat.


Jméno: Mia
Příjmení: Pavelova
Název Dotazu: Saunovanie po operácii
Dotaz: Dobrý deň, zaujímalo by ma po akej dlhej dobe a aké druhy sáun môžem použiť po hysterektomii (t. Č 9tyzden).ďakujem za odpoveď

Odpověd: Dobrý den, tento dotaz je úzce spjat s aktuálním stavem po zákroku, který je velice individuální. Doporučuji konzultaci s ošetřujícím lékařem. Obecně finskou saunu až po 100% zotavení, kvalitní infra již po vyndání stehů a pokud je normální průběh bez komplikací..


Jméno: Renata
Příjmení: Ř
Název Dotazu: křečové žíly
Dotaz: Dobrý den, před týdnem jsem byla na vypichování křečových žil, po týdnu už nemusím nosit stahovací punčochy, ale mám ještě modřiny, můžu použít doma infrasaunu? Děkuji předem za odpověď

Odpověd: Dobrý den, vzhledem k tomu, že nevím jakou technologii infrakabině máte, nemohu Vám z jistotou odpovědět. Není infra jako infra...


Jméno: Tomáš
Příjmení: Opalja
Název Dotazu: Sauna - plavání
Dotaz: Chtěl jsem se zeptat jak doporucujete kombinovat finskou saunu a kondiční plavání, zda nejdřív bazén a potom saunu, nebo spíše naopak, či zda je to v tomto případě úplně jedno. Dekuji moc za vaši odpověď.

Odpověd: Dobrý den, toto téma zde bylo již mnohokrát diskutováno..spíše se kloním k variantě plavání a po té jako relax a pro regeneraci sauna. Obecně sauna ideálně samostatně, příp. po výkonu ne před...hezký nový rok!


Jméno: Martina
Příjmení: K.
Název Dotazu: zvýšená srážlivost krve
Dotaz: Dobrý den, mám doma infrasaunu a používala jsem ji v době, než jsem prodělala trombózu v noze. Zároveň mi byla zjištěna Leidenská mutace. Ráda bych i nadále využívala svou infrasaunu, jen se nikde nemohu dozvědět, zda pro mě nepředstavuje zbytečné riziko. Nevadilo by mi přizpůsobit pobyt v sauně na kratší dobu s nižší teplotou. Jaký je váš názor? Děkuji

Odpověd: Dobrý den, nevím jakou infrakabinu máte, ale ze zdravotního hlediska mohu doporučit “nízkoteplotní” technologii, která je jednoznačně nejšetrnějsí. Ohledně zdravotního stavu vs saunování..samozřejmě konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Přeji pěkný nový rok!


Jméno: Viktor
Příjmení: S
Název Dotazu: Parní sauna a plavání
Dotaz: Dobrý den, jsem co se týče saunování celkem nováček a moc toho ještě nevím. Chodím celkem pravidelně plavat a v rámci vstupného je možno zajít i do parní sauny, kde je teplota 45-55stupnů a vlhkost blížící se ke 100%. Dělám to zatím tak, že si jdu zaplavat třeba 25minut, pak 10-15 min sauna znovu zaplavat znovu sauna a nakonec jdu plavat potřetí. Tudíž se saunuju mezi plaváním. Je to takhle ideální? nebo bych raději měl jít do sauny 2-3x ale v "celku" před// úplně po plavání ? a pak mě také zajímá schlazení..... hled vedle sauny je ledový bazének... o tom jak dlouho se má být v sauně to se píše všude, ale jak dlouho se chladit ? jen pár vteřin, nebo třeba minutu ? Bude to asi individiální, to chápu, ale co je optimální? Pozn. je mi 19 a zdravotně nemám omezení. Jde mi o posílení imunity, trochu o lepší výkon při plavání a regeneraci.

Odpověd: Dobrý den, pára vzhledem k teplotě není takový nápor na organismus jako finská sauna a tak jak ji kombinujete s bazénem je OK. Je to hodně pocitová záležitost a pokud Vám tento systém vyhovuje, pokračujte. Přeji příjemné saunování!


Jméno: Dalibor
Příjmení: Kučera
Název Dotazu: dotaz
Dotaz: Mám rýmu už víc než týden a nemohu se ji zbavit,můžu do suché sauny a případně to nepřehánět s ochlazováním?

Odpověd: Dobrý den, pokud máte jen rýmu, cítíte se dobře a jste bez teplot, není důvod, proč nejít do sauny..


Jméno: Lukáš
Příjmení: Smrčka
Název Dotazu: Infrazářič ve venkovní sauně při mrazech
Dotaz: Dobrý den, do jakých nejnižších teplot je možné používat infrazářiče v případě, že jsou ve venkovní sauně, která promrzne? Nemůžou mrazy nějak výrazně zkrátit jejich životnost? Konkrétně mě zajímají Philips Vitae případně jiné zářiče podobné kvality. Děkuji

Odpověd: Dobrý den, infračervené zářiče se používají v potírnách umístěných v interiéru. Ne že by se jim něco v mrazu stalo, ale procedura bude značně nepříjemná. Dovedu si představit situaci, kdy v mrazu lze předehřát potírnu krátce zapnutým topidlem finské sauny a pak při teplotě 20-25 stupňů teprve použít IR zářiče? Samozřejmě tento způsob použití lze volit jen u kombinovaných saun..na životnost by toto použití nemělo mít vliv, ale doporučuji použít IR technologii s celoživotní zárukou a to jsou jen jediné..LavaTech. Přeji šťastnou volbu!


Jméno: Vladimír
Příjmení: Živkovič
Název Dotazu: Ochrana vlasů při saunování Ano/Ne?
Dotaz: Dobrý večer, Viděl jsem v Rusku a Finsku, že tam lidi chrání vlasy v sauně. Pro saunování asi tak 1x týdně, mám si pořídit pokrývku hlavy (čepici) do parní lázně kde je 85C a 50-60% vlhko? Pokud ano, pak zda to má být čepice z ovčí vlny, merino vlny, bavlny nebo termolátky? Prosím doporučte. Děkuji předem.

Odpověd: Dobrý den, pokrývka hlavy se při saunování používá pro snížení teploty ve které se hlava nachází, jelikož ve finské sauně je přirozeně vyšší teplota čím sedíte výše, ne tedy pro ochranu vlasů. Spousta specializovaných e-shopů u nás tyto “čepice” do sauny má v nabídce, tedy není problém zjistit v jaké kvalitě, materiálech a ceně.


Jméno: Roman
Příjmení: Dvořák
Název Dotazu: Philips Vitae a kardiostimulátor
Dotaz: Dobrý den, lze použít infrazářiče Philips Vitae pro saunování s kardiostimulátorem, nebo jen zářiče Physiotherm LavaTechTM ?

Odpověd: Dobrý den, pokud máte kardiostimulátor jednoznačně doporučuji LavaTech, jelikož se jedná o nízkoteplotní speciální technologii infrazářičů díky čemu v potírně teplota nepřesahuje tělu přirozenou teplotu. Vitae technologie vyhřeje potírnu běžně na 60 stupně C čímž v podstatě simuluje finskou saunu a tím použití není tolik vhodné pro kardiaky apod. Přeji pěkný den.